راه‌های افزایش سرعت در سایت‌های وردپرسی

یکی از مهم‌ترین مولفه‌ها در بهبود سئوی سایت، کاهش نرخ خروج و بهبود تجربه کاربر به سرعت سایت مربوط می‌شود. در این نوشته قصد داریم درباره راه‌های افزایش سرعت سایت‌های وردپرسی با شما صحبت کنیم. از شما می‌خواهیم تا انتهای این نوشته همراه ما باشید.

چه عواملی باعث کاهش سرعت سایت می‌شوند؟

مهم‌ترین عوامل در کاهش سرعت وب‌سایت‌های وردپرسی عبارتند از:

 • کند بودن سرور
 • بالا بودن تعداد درخواست‌ها از سرور
 • بهینه‌سازی نکردن تصاویر
 • وجود کدهای خراب یا غیراستاندارد
 • فایل‌های CSS بهینه نشده
 • و…

وقتی عواملی که باعث کاهش سرعت سایت‌های وردپرسی می‌شوند را شناختید، می‌توانید سرعت وب سایت خود را افزایش دهید.

 

راه‌های افزایش سرعت در سایت‌های وردپرسی

راه‌های افزایش سرعت در سایت‌های وردپرسی

این راه‌ها باعث افزایش سرعت وب‌سایت وردپرسی شما خواهند شد:

 • انتخاب درست هاست و سرور هاستینگ

یکی از موضوعات بسیار مهم و تاثیرگذار در افزایش سرعت سایت‌های وردپرسی به موضوع هاستینگ و سرور آن مربوط می‌شود. قدرت و منابع سرور هاست شما روی سرعت سایتتان قطعا تاثیر می‌گذارد. امکانات سرور هاست شما، قابلیت‌های سایت شما را تعیین می کند؛ در نتیجه اگر وب‌سایت شما با مشکل کندی روبرو است، باید سرور خود را حتما چک کنید. اگر سرور هاست وب سایت شما را پشتیبانی نمی‌کند، وب‌سایت خود را روی هاست دیگری منتقل کنید.

 • اهمیت دادن به آپ تایم سرور

یکی از مواردی که باید به آن توجه کنید، پایداری سرور است که با درصد آپ تایم مشخص می‌شود. Up Time عددی بین ۱ تا ۱۰۰ درصد است. این عدد نشان‌دهنده  مدت زمانی است  که سرویس‌دهنده شما بدون قطع شدن و مشکل می‌تواند به کار خود ادامه دهد. آپ تایم ۱۰۰ درصد غیر ممکن است؛ زیرا هیچ سروری نیست که همیشه بدون ایراد و نقص کار کند. به طور کلی هرچه عدد آپ تایم به ۱۰۰ نزدیکتر باشد بهتر است. بیشتر شرکت‌های هاستینگ استاندارد، آپ تایم ۹۹ درصد دارند، یعنی در ۹۹ درصد زمان‌ها، وب سایت شما بدون هیچ وقفه‌ای کار خواهد کرد.

 • نزدیکی مکان سرور به شما

مکان سرور در سرعت سایت شما بسیار اهمیت خواهد داشت. اگر بازدیدکننده‌های سایت شما از ایران هستند، بهتر است هاستی را انتخاب کنید که سرورهای آن داخل ایران باشد. فاصله جغرافیایی کاربر از سرور در زمان بالا آمدن سایت و سرعت آن بسیار تاثیر می‌گذارد.

 • پهنای باند سرور

زمانی که میخواهید سرور هاستینگ خود را انتخاب کنید، به پهنای باند ماهانه یا همان ترافیک ماهانه آن توجه کنید. هرچه پهنای باند سرور شما بیشتر باشد، سرعت سایت شما هم بیشتر می‌شود و در برابر حجم زیاد ترافیک سایت پایداری خود را حفظ کنید.

 • استفاده از شبکه تحویل محتوا

شبکه تحویل محتوا (به انگلیسی Content Delivery Network) که به اختصار CDN نیز خوانده می‌شود یک شبکه بزرگ از سرورهایی است که در چندین نقطه دنیا مستقر هستند و به صورت جغرافیایی توزیع شده‌اند. با استفاده از CDN محتوا با توجه به موقعیت جغرافیایی کاربر از طریق نزدیک‌ترین سرور به کاربر ارائه داده می‌شود. با استفاده از این سرویس شما می‌توانید سرعت وب‌سایت خود را تا حد مطلوبی افزایش دهید. به عنوان مثال با استفاده از سرویس CDN اگر کاربری در کانادا بخواهد به وب‌سایت شما مراجعه کند اطلاعات وب‌سایت شما را از سروری که در کانادا قرار دارد دریافت خواهد کرد و در نتیجه وب‌سایت شما برای این کاربر با سرعت بیشتری بارگذاری خواهد شد.

در این نوشته از سایت افرادیتا  با راه‌های افزایش سرعت در سایت‌های وردپرسی آشنا شدید. با نکاتی که خواندید می‌توانید سرعت سایت خود را بهبود دهید و امتیاز سایت خود را افزایش دهید.

 

 

 

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

پاسخی را بگذارید

فهرست