هاست ویژه وردپرس

هاست ویژه وردپرس

هاست ویژه وردپرس

در مقاله‌های هاست وردپرس و هاست مخصوص وردپرس با مزیت‌های استفاده از هاست مخصوص وردپرس آشنا شده‌اید. فهمیدید که دقت و سرعت بیشتر وب‌سایت وردپرسی در گرو استفاده از هاست ویژه وردپرس است. هم‌چنین آموختید که با کمک هاست ویژه وردپرس، با قدرت بیشتری به نیازهای مشتریان خود پاسخ می‌دهید و هر اندازه بخواهید می‌توانید کسب و کار خود را گسترش دهید. در این نوشته از وب‌سایت افرا دیتا قصد داریم کمی تخصصی‌تر درباره هاست ویژه وردپرس با شما صحبت کنیم.

هاست ویژه وردپرس چگونه کار می‌کند؟

برای درک سرویس هاست ویژه وردپرس، باید ابتدا با عملکرد هاست اشتراکی آشنا شوید. شرکت‌های هاستینگ برای ارائه سرویس هاست اشتراکی ابتدا یک سرور قدرتمند تهیه می‌کنند و بعد از نصب سیستم عامل و کنترل پنل، آن سیستم را به ۵۰۰ قسمت تقسیم می‎کنند و به این صورت است که ۵۰۰ هاست اشتراکی به وجود می‌آید. پشتیبانی از این تعداد مشتری کار سختی است و به هر وب‌سایت فضا و پهنای باند کمی می‌رسد. مشتریان با خرید هرکدام از این هاست‌ها قادر هستند که وب‌سایت خود را راه‌اندازی کنند؛ اما نکته مهم اینجاست که سرویس هاست اشتراکی به گونه‌ای پیکربندی می‌شود که تمام سایت‌سازهای متداول مثل وردپرس (WordPress)، جوملا (Joomla)، پرستاشاپ (PerstaShop)، دروپال (ِDrupal)، اپن کارت(OpenCart) می‌توانند از آن استفاده کنند. وقتی وب‌سایت وردپرسی به اندازه کافی رشد می‌کند و هر روز بازدیدکننده های بیشتری وارد آن وب‌سایت می‌شوند، مصرف وبسایت وردپرسی از منابع هاستش بیشتر می‌شود. در این مرحله شرکت‌های هاستینگ سفارش می‌کنند که از سرور اختصاصی یا مجازی استفاده کنید و وب‌سایت وردپرسی را به سرور اختصاصی منتقل کنید؛ زیرا سرورهای مجازی قدرتمندتر از هاست اشتراکی هستند. مشکل کار اینجاست که خرید سرور اختصاصی بسیار هزینه‌بر است، به علاوه به دانش فنی و اطلاعات مرتبط با مدیریت سرور نیاز دارد. هم چنین از این سرورها امکان تهیه بکاپ وجود ندارد! به همین دلیل است که وب‌سایت‌های وردپرسی به محض اینکه اندکی رشد می‌کنند، با مشکلات بسیار زیادی روبرو می‌شوند. راه حل این مشکل، استفاده از هاست ویژه وردپرس است.

هاست ویژه وردپرس

 

هاست ویژه وردپرس چیست؟

هاست ویژه وردپرس، یک سرور قدرتمند با هاردهای پرسرعت NVME-SSD است. پس از نصب کنترل پنل و سیستم عامل، وب سرور انجنیکس، کش سرور و شتاب دهنده اختصاصی وردپرس روی این سرور پرقدرت، از این سرور فقط ۵۰ الی ۷۰ هاست استخراج می‌کنیم. به هر کدام از این  هاست ها، هاست ویژه وردپرس گفته می‌شود. وب‌سایت‌های وردپرسی با استفاده از نصب افزونه ها به هاست ویژه وردپرس متصل می‌شوند و از امکانات این هاست قدرتمند برخوردار می‌شوند. وقتی شرکت هاستینگ تعداد هاست کمتری را ارائه می‌کند، پشتیبانی قوی تری خواهد داشت، پهنای باند بیشتری در اختیار وب‌سایت ها می‌گذارد و منابع در دسترس برای هر وب‌سایت را نیز افزایش می‌دهد. این هاست‌ها، کم جمعیت؛ اما بسیار باکیفیت هستند. با استفاده از هاست ویژه وردپرس نگران افزایش بازدیدکننده و تمام شدن فضای منابع خود نخواهید بود، به علاوه در این هاست‌ها می‌توانید از اطلاعات هاست خود بکاپ گیری کنید. شتاب‌دهنده‌های هاست ویژه وردپرس باعث می‌شود وب‌سایت‌ها تا ۳ برابر سریع‌تر شوند.

در نتیجه هاست ویژه وردپرس برای وب‌سایت‌هایی که به سرعت، قدرت و پایداری خود اهمیت می‌دهند توصیه می‌شود.

از اینکه در این نوشته همراه افرادیتا بودید از شما ممنونیم.

پاسخی را بگذارید