وردپرس چیست؟

بدون شک جهت گسترش کسب و کار به فضاهای مجازی نیازمند میباشیم. تلگرام ، اینستاگرام و توییتر و … یکی از ده ها مواردی میباشند که در حال حاضر این بار را بدوش میکشند. استفاده از این نوع نرم افزارهای اطلاع رسانی در نهایت بیننده و کاربر را به منبع اصلی هدایت میکند. جایی که مقایسه اصلی ، اطمینان از موجودیت آن فروشگاه و کسب وکار و نهایتا خرید و فروش انجام میگردد و جایی نیست جز سایت فروشنده !.

با رشد روزافزون سایتهای فروشگاهی و تقاضای بالا کاربران ، سرعت در ورود اطلاعات ، راحتی کار با نرم افزار سایت از سمت کاربر و فروشنده ( UI/UX ) از جمله مواردی میباشند که تاثیر بسزایی در فروش آن فروشگاه میتواند داشته باشد.

هر سایت با استفاده از یک نرم افزار طراحی شده است. این نرم افزار میتواند بصورت اختصاصی برای یک فروشگاه نوشته شده و یا از نرم افزار های متن باز استفاده گردد. از یک نمونه نرم افزارهای متن باز محبوب و فراگیر این چند سال اخیر را میتوان به وردپرس اشاره نمود.

وردپرس

سیستم مدیریت محتوا وردپرس از جمله نرم افزارهای متن بازی میباشد که تیم گسترش دهنده آن فعال بوده و درحال بروزرسانی و رفع خطاها و افزایش امنیت آن میباشند. اعلام تاریخچه آن ، تعداد نسخه های ارائه شده و آمارهای اینچنینی  براحتی از طریق جستجو در گوگل دست یافتنی میباشد.

در دنیای مجازی که تمامی نرم افزارها روی سخت افزارهایی بنام سرور در حال سرویس دهی میباشند ، یکسری حداقل های سخت افزاری و تنظیمات برای داشتن بهترین بازدهی را نیاز دارند. تیم گسترش دهنده وردپرس نیز علاوه بر کمترین نیازهای سخت افزاری ، پیشنهادهایی جهت دریافت بهترین سرعت و امنیت از این نرم افزار را نیز ارائه نموده است.

در اکثر سرویس دهنده های میزبانی این نوع تنظیمات بدلیل وقت گیر بودن و یا عدم وجود دانش کافی لحاظ نگردیده و استفاده کنندگان وردپرس را به کاربران ناراضی آن تبدیل مینمایند. میتوان گفت در میزبانی هایی که حداقل نام سرویس ها را بر اساس وردپرس نامگذاری می نمایند ، احتمالا تنظیمات و شرایط ارائه شده توسط تیم وردپرس را رعایت نموده اند.

نرم افزار وردپرس تحت زبان برنامه نویسی php میباشد که قابلیت نصب روی سرورهای ویندوزی (IIS) و لینوکسی (apache-litespeed-nginx)را دارد. در نگاه اول وردپرس  به فضای ftp و دیتابیس mysql و پهنای باند نیاز دارد ولی در عمل نگهداری ، تنظیمات سرور ، امنیت ، سرعت و … از جمله فاکتورهایی میباشند که به تجربه و تعهد سرویس دهندگان ، ارتباط مستقیم پیدا میکنند.

از جمله مزایایی که میتوان برای وردپرس نام برد ، فراوانی ماژولهای کاربردی آن میباشد. هر آنچه کاربر در ذهن دارد و برای سایت خود نیاز دارد ، توسط تیم گسترش دهنده وردپرس و یا سایر برنامه نویسان در نسخه های رایگان/غیر رایگان ، مقدماتی/پیشرفته و … در دسترس میباشد.

از اعلام آمار سایتهای معروفی که توسط وردپرس هدایت میشوند نیز خودداری نموده و جهت جستجو میتوانید با استفاده از ماژولهای نمایش نرم افزار سایت در مرورگرها مانند wappalyzer استفاده نموده و در یک وبگردی ۲۴ ساعته ، تعداد دفعاتی که لوگوی وردپرس را مشاهده مینمایید ،گویای این آمار میتواند باشد. ما برای کسب نتیجه بیشتر از مبسایت های وردپرسی برای شما هاست وردپرس را در افرا دیتا به شما کاربران گرامی ارائه می دهیم.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

پاسخی را بگذارید

فهرست